AZS Politechnika - siatkówka

Klub Środowiskowy AZS Politechniki Śląskiej dziękuje za wsparcie finansowe działalności sportowej, zarówno tej zajmującej się sportem kwalifikowanym (wyczynowym) jak i sportem masowym. Klub jako jedyny w Gliwicach posiada dziewięć sekcji wyczynowych (siatkówka kobiet, judo kobiet i mężczyzn, szachy, siatkówka mężczyzn, koszykówka, curling, tenis stołowy, aikido), które wspomaga Politechnika Śląska, oraz prywatni sponsorzy, bez których nie byliby w stanie prowadzić działalności. W sporcie masowym np.: studenckim w rywalizacji ok 200 Uczelni Wyższych w 43 dyscyplinach sportowych corocznie są na pozycji medalowej i należą do najbardziej usportowionych Uczelni w Polsce. Posiadają sekcje młodzieżowe, które w niektórych dyscyplinach są najlepsze w Polsce (curling), a w innych są w ścisłej czołówce krajowej (Judo). Ich celem jest objęcie szkoleniem jak największej ilości młodzieży, szczególnie tej z Gliwic i Powiatu Gliwickiego.