EKO Rajd Rowerowy oraz wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Pyskowice

Wsparcie materialne prowadzonej działalności sportowej w kolarstwie na rzecz dzieci i młodzieży miasta i powiatu gliwickiego. Klub każdego roku szkoli w kolarstwie kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców, z których najzdolniejsi reprezentują Polskę, Miasto i klub w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski. Organizujemy zawody i imprezy rekreacyjne dla najmłodszych jak i rozpoczynających sportową karierę. Każdego roku w tych imprezach uczestniczy kilkaset dziewcząt i chłopców. Naszymi sztandarowymi im imprezami są EKO Rajd Rowerowy oraz wyścigi kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Pyskowice.
W 2011 roku w rywalizacji sportowej nasze zawodniczki i zawodnicy wywalczyli: Adam Trudziński tytuł v-ce mistrza Europy w wyścigu ze startu wspólnego, mistrzostwo Polski w szosowym wyścigu górskim oraz dwa srebrne medale Mistrzostw Polski w konkurencjach torowych.  Tytuł v-ce mistrzyń polski zdobył zespół szosowy kobiet w wyścigu drużynowym: Dorota Gregorowicz, Natalia Nowak oraz Magdalena Pyrgies. W mistrzostwach Polski w kolarskich przełajach brązowe medale przypadły Magdalenie Pyrgies i Pawłowi Samolowi, który również reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata i Europy.
Ponadto nasze dziewczęta i chłopcy wywalczyli parędziesiąt tytułów w Mistrzostwach Śląska, wygrali wiele ogólnopolskich wyścigów, a przede wszystkim w licznej grupie uczestniczyli w atrakcyjnych i bezpiecznych zajęciach sportowych.