33 Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe w Szydłowie

W znakomitej atmosferze odbyły się w Szydłowie 33 Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe. Dopisała słoneczna pogoda, a na zawody przybyła ponad 300 osobowa rzesza zawodników i zawodniczek. Punktualnie o 12:50 wójt Jan Klamczyński wspólnie z wicemarszałkiem woj. świętokrzyskiego Grzegorzem Świerczem oficjalnie otworzyli imprezę. O 13-ej rozpoczęło się biegowe szaleństwo począwszy od najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych, poprzez gimnazja i szkoły średnie, a także VIP-y. Klasyfikację drużynową wygrał klub UKS Sparta Daleszyce, przed Szkołą Podstawową w Szydłowie i KS "Słoneczko" Busko-Zdrój. W reprezentacji VIP-ów osobiście wystartowała Bożentyna Pałka-Koruba - wojewoda świętokrzyski. Jako pierwszy na mecie zameldował się Sylwester Dudek - prezes Klubu Biegacza Rudnik. Wśród pań wygrała Małgorzata Ciach reprezentująca MGOKiS Koprzywnica. Na starcie biegu głównego na 8 km stanęli biegacze i biegaczki z Polski, Ukrainy i Białorusi. Zaciętą rywalizację wśród mężczyzn wygrał Radosław Kłeczek przed Ukraińcem Dmytro Lashynem i Arturem Kernem z Unii Hrubieszów. Podium pań należało wyłącznie do zawodniczek zza wschodniej granicy. Wygrała Hanna Hosenko (Kovel, Ukraina) przed swoją rodaczką Oleną Burkovską z Kovla. Na trzecim miejscu uplasowała się Białorusinka Svetlana Kudelicz z Dynama Mińsk. Wręczenie nagród dla szkół odbyło się już w trakcie biegów. Ceremonia zakończenia, uhonorowanie biegaczy biegu głównego, VIP-ów i najlepszych szkół odbyła się z udziałem zaproszonych gości i sponsorów biegów w sali gimnastycznej gimnazjum.