News

89 MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE

W  sobotę 20 czerwca, zakończyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez tenisowych w Polsce, 89 Mistrzostwa Polski w Tenisie – FUNDACJA RADAN GLIWICE OPEN 2015. Zawody, dzięki decyzji Zarządu Polskiego Związku Tenisa oraz wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Gliwice i Fundacji RADAN, odbywały się już po raz piąty w naszym mieście.

Tegoroczne Mistrzostwa przyniosły ze sobą kilka niespodziewanych rozstrzygnięć, do których zaliczyć trzeba przede wszystkim mecz finałowy mężczyzn. Rozstawiony z numerem jeden Grzegorz Panfil przegrał decydujące starcie z Pawłem Ciasiem, który tym samym został nowym Mistrzem Polski w singlu oraz zdobył Dziką Kartę Challengera w Szczecinie. Trzykrotny zwycięzca w poprzednich Mistrzostwach rozgrywanych w Gliwicach Marcin Gawron po pokonaniu już w pierwszej rundzie ubiegłorocznego Mistrza Igora Bujdo tym razem dotarł do półfinału, gdzie po bardzo dobrym 3 setowym pojedynku uległ Grzegorzowi Panfilowi. Nie można również zapomnieć o doskonałej postawie trójki innych zawodników: Mikołaja Jędruszczaka, Kamila Gajewskiego i Filippe Gresk.

Większych niespodzianek z kolei nie było w turnieju kobiet, w którym zwyciężyła faworytka, mistrzyni z roku 2014, Magdalena Fręch. Urodzona w Łodzi zawodniczka nie dała szans swoim rywalkom i podczas całego turnieju nie przegrała żadnego seta. Dzięki sobotniemu zwycięstwu, Łodzianka wygrała Dziką Kartę do turnieju ITF w Sobocie k/Poznania. Wyższość Magdaleny Fręch w finale musiała uznać Olga Brózda, które w ćwierćfinale, po wyczerpującym meczu pokonała Marcelinę Podlińską, 15 letnią zawodniczkę reprezentującą Tennis Club z Piekar Śląskich.

Jak zwykle przy tego typu imprezach, nieco popsuła plany organizatorom nieprzewidywalna pogoda, nie zmieniło to jednak bardzo pozytywnego odbioru Mistrzostw przez samych zawodników jak i licznie zgromadzoną na trybunach publiczność. Organizatorów jak i zapewne zawodników cieszy zwłaszcza ten ostatni fakt, czyli z roku na rok coraz szczelniej wypełniona trybuna kortów przy ulicy Kosynierów.

Więcej informacji oraz relacja foto i video z turnieju dostępna na stronie www.mistrzostwapolskitenis.pl oraz www.facebook.com/Fundacja.Radan

Wróć