News

90. MISTRZOSTWA POLSKI W TENISIE

W dniach 19 - 25 czerwca br. na terenie kortów tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbyły się jubileuszowe 90. Mistrzostwa Polski w Tenisie – FUNDACJA RADAN GLIWICE OPEN 2016.

Turniej okazał się dużym sukcesem sportowym, organizacyjnym, frekwencyjnym oraz medialnym. Nasze starania zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i Polski Związek Tenisowy, Miasto Gliwice, ale przede wszystkim przez uczestników turnieju, którzy wystawili organizatorom najwyższe noty. Od początku organizacji turnieju w Gliwicach każda kolejna edycja cieszyła się coraz większą popularnością.

Na przestrzeni tygodnia, rozegrane zostały mecze kobiet i mężczyzn w grze pojedynczej i podwójnej oraz w grze mieszanej.  W 90. Mistrzostwach Polski, 17-letnia Daria Kuczer sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju. W finale reprezentantka AT Promasters Szczecin pokonała Justynę Jegiołką 6:4, 6:3. U panów nowym mistrzem Polski został 19-letni Hubert Hurkacz. Wrocławianin pokonał w meczu o tytuł Grzegorza Panfila, który skreczował przy stanie 7:5, 3:6, 1:3 z powodu urazu nogi. W półfinale Zabrzanin okazał się lepszy od Michała Przysiężnego. Dwa tytuły zdobył dla Górnika Bytom Mateusz Kowalczyk, który wspólnie z Szymonem Walkowem wygrał turniej debla, zaś razem z Agatą Borgman (także KS Górnik Bytom) triumfował w mikście. W grze podwójnej kobiet zwyciężyły Aleksandra Buczyńska i Daria Kuczer. Zawodnicy podzielili miedzy sobą najwyższą w historii Mistrzostw pulę nagród w wysokości 70 tyś. złotych.

Trybuny na kortach, mino trwającego święta piłki nożnej we Francji, wypełnione były wiernymi kibicami. Szczególnym zainteresowaniem turniej cieszył się wśród dzieci i młodzieży, kto wie może przyszłych Mistrzów Polski.

Serdecznie podziękowania dla Miasta Gliwice oraz dla wszystkich innych podmiotów, które wsparły organizację turnieju wkładami finansowymi oraz swoją pracą, promując ten piękny sport i walcząc o wysoką jakość wydarzenia. To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy przysłużyć się popularyzacji tenisa, organizując po raz szósty wspaniałe sportowe widowisko.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz video na oficjalnej stronie Mistrzostw  www.mistrzostwapolskitenis.pl

Wróć