93. Mistrzostwa Polski w Tenisie 14 – 21 LIPCA

W dniach 14-21 lipca 2019 roku na terenie kortów tenisowych w Gliwicach przy ulicy Kosynierów odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Tenisie – FUNDACJA RADAN GLIWICE OPEN 2019.

Mistrzostwa Polski to najważniejszy krajowy turniej w tenisie wyłaniający mistrzów Polski. Decyzją Zarządu PZT przy wsparciu MSiT gospodarzem Mistrzostw po raz dziewiąty jest Miasto Gliwice oraz Fundacja Radan.

Organizatorzy zadbali o to, aby podnieść prestiż Mistrzostw Polski poprzez dobrą organizację, uprzywilejowany termin i rekordową pulę nagród. Ponadto turniej był rozgrywany w ramach cyklu Lotos PZT Polish Tour.

Wyniki finałów
Singiel kobiet Stefania Rogozińska-Dzik (Legia Warszawa) - Anastazja Szoszyna (Grunwald Poznań) 3:6, 6:1, 6:4.

Singiel mężczyzn Paweł Ciaś (UKS Beskidy Ustroń) - Daniel Michalski (Mera Warszawa) 6:4, 6:4.

Debel kobiet Weronika Falkowska (Akademia Tenisowa Masters Radom) i Martyna Kubka (Nafta Zielona Góra) - Daria Kuczer (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) - Anastazja Szoszyna 6:0, 6:2.

Debel mężczyzn Jan Zieliński (Mera Warszawa) i Kacper Żuk (Legia) - Paweł Ciaś i Grzegorz Panfil (Beskidy Ustroń) 6:4, 6:2.

Gra mieszana Anastazja Szoszyna i Grzegorz Panfil - Aleksandra Jeleń (Mera) i Krzysztof Wetoszka (Promasters) 6:1, 6:4.

Serdecznie zaprasza Miasto Gliwice, Polski Związek Tenisowy, Lotos, Miejski Zarządu Usług Komunalnych oraz Fundacja Radan

Oficjalna strona Mistrzostw

www.mistrzostwapolskitenis.pl

PROGRAM SPORTOWY