Memoriał Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym i XVIII turniej międzynarodowy FILA POLAND OPEN w zapasach kobiet Dąbrowa Górnicza 1-3.08.2014 r.

W dniach 01-03.08.2014 roku Dąbrowie Górniczej odbyły się Turnieje Międzynarodowe seniorów w zapasach: XXIII Memoriał Władysława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym oraz XVIII Poland Open w zapasach kobiet.
W zawodach w stylu wolnym uczestniczyło 119 zawodników z21 państw. Reprezentacja Polski liczyła 18 zawodników i zajęła drużynowo III miejsce.
Najlepiej z Polaków wypadli:
- III miejsce – Krystian Brzozowski -kategoria wagowa do 74 kg,
- V miejsce – Andrzej Sokalski -kategoria wagowa do 74 kg
- II miejsce – Radosław Baran – kategoria wagowa do 97 kg,
- V miejsce – Kamil Skaskiewicz – kategoria wagowa do 97 kg.

W zawodach kobiet uczestniczyło 93 zawodniczki z18 państw. Reprezentacja Polski liczyła 15 zawodniczek i również zajęła drużynowo III miejsce.
Najlepiej z Polek wypadły:
- I miejsce – Iwona Matkowska -kategoria wagowa do 48 kg,
- III miejsce – Anna Łukasiak – kategoria wagowa do 48 kg,
- V miejsce – Katarzyna Michalak – kategoria wagowa do 58 kg,
- V miejsce – Anna Zwirydowska – kategoria wagowa do 58 kg.

Postanowieniem Prezesa PZZ, za wkład w rozwój sportu zapaśniczego w kraju została przyznana okolicznościowa patera PREZESOWI FUNDACJI RADAN -Tadeuszowi Wesołowskiemu. Odznaczenie podczas zawodów wręczył Prezes PZZ G. Pieronkiewicz.