News

Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach Gdańsk, 18-20.07.2014r

W dniach 18-20.07.2014 roku Gdańsku odbył się LVII Międzynarodowy Turniej FILA Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym. Patronat nad zawodami objęli: były Prezydent RP Lech Wałęsa, marszałek woj. Pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz.W zawodach brało udział 106 zawodników z 17 państw. Reprezentacja Polski liczyła 19 zawodników i zajęła drużynowo V miejsce.Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom) okazał się najlepszy w kategorii 75 kg. Trzecie miejsca wywalczyli w Gdańsku Dawid Ersetic (59 kg, Unia Racibórz) i Tadeusz Michalik (80 kg, Sobieski Poznań).W finale 22-letni zapaśnik zmierzył się ze starszym o 12 lat Florianem Neumaierem. W pierwszej rundzie Kułynycz skontrował rywala, za co zainkasował dwa punkty, ale w drugiej Niemiec dostał punkt za pasywność Polaka. Reprezentantowi Olimpijczyka Radom udało się jednak utrzymać tę przewagę.Kolejno miejsca zajęli: Michał Kośla miejsce V, kategoria wagowa do 66 kg, oraz Mateusz Wolny miejsce V kategoria wagowa do 75 kg.