News

Mistrzostwa Europy w Maratonie, Graz 12.10.2014r.

W Austriackim Graz 12.10.2014r. w ramach „Graz-Marathon - 2014”,w którym wystartowało  12 tys. biegaczy, zostały rozegrane VI Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie, w których wystartowało 21 reprezentacji narodowych. Wystartowała w nim również Kierowana przez mł. Insp Tomasza Kubickiego KPP Olesno, Reprezentacja polskiej Policji w składzie: podinsp. Maciej Wojciechowski WSPol. Szczytno,  podkom. Adam Thiel KPP Lębork , asp. szt. Jacek Misiewicz KWP Olsztyn, mł.asp. Paweł Piotraschke SP Słupsk, sierż. Anna Wojtulewicz KMP Białystok i st.pos.Jakub Burghard KP Krynica Zdrój.
Na trudnej trasie i w bardzo trudnych warunkach po heroicznej walce do ostatnich metrów, nasza drużyna zajęła z czasem 10 godz. 42 min. 06 s. 4 miejsce, tracąc do brązowego medalu 1 min.44s. Mimo, że jest to czwarte miejsce w Europie, to każdy kto uprawia sport wie co znaczy „zaszczytne” czwarte miejsce. Tym bardziej ze najlepszy z Polaków w indywidualnym starcie Paweł Piotraschke zajął również 4 miejsce uzyskując czas 2:29:42 s. tracąc do medalu na dystansie 42km.195m 48s. Dało mu to również, uwzględniając 12 tys. startujących, doskonałe 5 miejsce w klasyfikacji generalnej biegu i 3 w kategorii M 30 .
Gratulując Wszystkim naszym kolegą doskonałego występu , dziękujemy za godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej i trzymamy kciuki na kolejne starty. Dziękując za okazane wsparcie.