News

Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach

Mistrzostwa były połączeniem profesjonalnego sportu Olimpijskiego - zapasów w stylu wolnym, w stylu klasycznym i zapasach kobiet, oraz rozrywki pokazującej kulturę lokalną dla publiczności, w tym wydarzenia towarzyszące i.in. możliwość wpisania się uczestników i kibiców do bazy danych szpiku kostnego. Wspaniała rywalizacja zawodników, kultura oraz pomoc potrzebującym, to cele przyświecające Mistrzostwom w Zgierzu. Dodatkowo obecność zaproszonych znanych sportowców, najwyższych władz państwa, władz terenowych, podniosły rangę imprezy Mistrzostw Polski w Zapasach i samych Zapasów.
W Mistrzostwach udział wzięło 251 zawodników, 99 w stylu wolnym, 99 w stylu klasycznym oraz 53 kobiety. Kibice mogli się pasjonować zapasami niemal od rana do zmierzchu. Na 5 matach rozegrano 392 walki. Złoty medal zdobył Dawid Romanowicz, ZTA Zgierz. W finale mistrzostw pokonał na punkty 10:2 Grzegorza Łabusa. O pechu może mówić Jacek Winter (125 kg), który w finale przegrał z Rafałem Baranem na skutek doznanej kontuzji. Drugim srebrnym medalistą został Damian Terenowicz (96 kg). Brązowymi medalistami zostali: Mateusz Nejman (65 kg) i Dawid Pepłowski (86 kg). Bardzo dobra postawa piątki podopiecznych trenera Mariana Filipowicza zaowocowała zajęciem przez zgierzan pierwszego miejsca w punktacji drużynowej (88,5 pkt), którzy wyprzedzili wyżej notowane kluby AKS Białogard (85 pkt) i Grunwald Poznań (73 pkt).
Obecność i udział w imprezie sponsorów tytularnych w tym Fundacji RADAN oraz innych sponsorów, którzy aktywnie przyczynili się do stworzenia takiego spektaklu pozwala wierzyć że dzieci, młodzież ich rodzice i opiekunowie oczarowani piękną oprawą i tak szerokim zainteresowaniem będą chętnie trenowali sport oraz zapasy.