Mistrzostwa Świata Modeli Szybowców

Potrójne złoto dla Gliwic!

W Martinie (Słowacja) rozegrano Mistrzostwa Świata Modeli Szybowców Sterowanych Automatycznie. Wspaniały sukces odniosła reprezentacja Polski,w skład której w wyniku dwuletnich eliminacji zakwalifikowało się 5 zawodników z Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych (na ogólną liczbę 6 zawodników). W kategorii juniorów Mistrzem Świata został Dawid Karpowicz trenowany przez instr. Czesław Ziobera. Drużyna juniorów uplasowała się na 5 miejscu (Dawid Karpowicz,Jakub Wiśniewski, Szymon Bankiewicz). W kategorii seniorów bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Stanisław Kubit (Klub Modelarza Społem PSS), który w decydującym dogrywkowym locie pokonał zawodników niemieckich Floriana Winklera i Aleksandra Winklera). Kolejny złoty medal wywalczyła reprezentacja Polski seniorów (Stanisław Kubit, Jacek Żurowski – obaj Gliwice i Franciszek Kańczok – Rybnik). Srebrny medal zdobyła reprezentacja Ukrainy a brązowy Rumunii. Dla Stanisława Kubita jest to już szósty złoty medal indywidualny zdobyty w Mistrzostwach i klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, a także piąty złoty medal zdobyty w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Świata i Europy.

Serdeczne gratulacje!

Wyjazd na Mistrzostwa by dofinansowany przez fundację RADAN.