VI EDYCJA PANEWNICKIEGO BIEGU DZIKA

11 grudnia zakończyła się VI edycja Panewnickiego Biegu Dzika. Impreza organizowana w Katowicach na terenie Lasów Panewnickich obejmowała bieg na dystans oraz nordic walking. Zawody odbywają się na terenach leśnych na pętli o długości 4882m, którą można było pokonać cztery razy. Organizatorem zawodów była Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice, Nadleśnictwem Katowice oraz Państwową Strażą Pożarną.

Na starcie stanęło 299 biegaczy i 101 zawodników Nordic Walking. Najlepszy czas w biegu uzyskał Paweł Tomaszewski (1:19:46), wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Barbara Szulc - Wylężek, która na mecie zameldowała się po 1:42:27. Wśród zawodników Nordic Walking na 4 okrążenia zdecydował się tylko Marcin Hałas, które pokonał w czasie 2:20:49.Większość zawodników, zdecydowała się na jedno okrążenie, ponieważ każdy chciał odebrać upragnioną statuetkę dzika.

W ciągu całego roku panewnickie ścieżki biegowe goszczą 1500 biegaczy i „nordicowców”, wśród nich 320 osób, wystartowało w ponad 8 startach. Na każdego zawodnika z minimum 8 startami czekała statuetka dzika i koszulka z logo biegu. Zawodnicy najbardziej aktywni otrzymali również prezenty od sponsorów między innymi bieliznę termoaktywną, czapki i sprzęt sportowy.

Zakończenie startów w roku 2016 nie mogłoby się odbyć bez licznych sponsorów między innymi Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego Sportu oraz Działalności Charytatywnej „Radan”.

Do zobaczenia 22 stycznia 2017 roku!