News

SABINA WIDERA - ZAWODNICZKA POLSKIEJ LIGI WESTERN I RODEO

W lipcu oraz na początku sierpnia 2014r. Sabina Widera brała udział w dwóch zawodach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo, które odbędą się we wrześniu 2014r we Wrocławiu.W obu przypadkach potwierdziła swoje wysokie umiejętności jeździeckie oraz mistrzowską klasę sportową. W dniu 19.07.2014r we Wrocławiu na terenie ośrodka jeździeckiego Partynice odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska wjeździe western. Sabina Widera wzięła w nich udział startując na koniu Batman.
W doborowej stawce konkurentów wywalczyła trzy medale:
– złoto w konkurencji Western Horsemanship
– srebro w konkurencji Western Pleasure
– brąz w konkurencji Trail
uzyskując w ten sposób kwalifikacje do startu na Mistrzostwach Polski na tym koniu.
W dniach 31.07-01.08.2014r na terenie ośrodka jeździeckiego Western City w Karpaczu odbyły się Zawody Kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski. Biorąca w nich udział Sabina Widera tym razem dosiadła konia o nazwie Dante's Red Mont, dla którego jest to pierwszy sezon rywalizacji sportowej w zawodach tej rangi. Osiągnięte przez tę parę jeździecką wyniki zaskoczyły nie tylko nas, lecz również publiczność i co cieszy znawców tej dyscypliny sportowej.

Sabina Widera na Dante's Red Mont zdobyła:
I-sze miejsce wkonkurencji Trail Amateur
II-gie miejsce wkonkurencjach – Western Pleasure Amateur oraz Western Horsemanship
III-cie miejsce wkonkurencji Western Pleasure OPEN
IV-te miejsce wkonkurencji Western Horsemanship OPEN
W ten sposób również na tym koniu Sabina Widera uzyskała kwalifikacje do startu na wrześniowych Mistrzostwach Polski.
Sabina Widera sama układa konie, na których startuje i doskonali ich umiejętności wymagane w poszczególnych, różniących się od siebie konkurencjach. Cieszy nas, że jej prawidłowo ukierunkowana, ciężka praca przynosi takie efekty i wiele satysfakcji.
Życzymy Sabinie oraz jej wierzchowcom zdrowia i kolejnych sukcesów.

Wróć