Śląsk - Morawy na kortach w Bytomiu 22.04.2015r.

Brawa dla reprezentacji Śląska w tenisie, która w Bytomiu wygrała mecz z Morawami. W dniu 22 kwietnia na kortach Górnika Bytom rozegrano mecze w czterech kategoriach wiekowych U-10, U-12, U-14 i U-18. W sumie odbyło się 85 meczów w grze pojedynczej i podwójnej. Ostateczny wynik 45:40 dla Śląska. Był to rewanż za ubiegłoroczny mecz, w którym Czesi wygrali 47:13 (60 meczów). W Bytomiu dołączono kategorię do lat 10. Śląskie kluby, które wystawiły zawodników: BKT Advantage Bielsko-Biała, BTT Wielki Szlem Bielsko-Biała, Górnik Bytom, CHTT Chorzów, Protenisteam Częstochowa, MUKS Tenis Katowice, Servis Area Piekary Śląskie, SP nr 2 z Radzionkowa, Servicom Tychy, Beskidy Ustroń, Mostostal Zabrze, Sport-Med Zabrze.
To efekt boomu po sukcesach Radwańskiej i Janowicza oraz cyklu naszych turniejów o Puchar Śląska - ocenia Dariusz Łukaszewski, prezes ŚZT. - Cieszy też postawa juniorów, którzy wygrali w swej grupie 9:1. Spotkanie z Morawami stało na wysokim poziomie i było zacięte do samego końca. Wynik napawa optymizmem na przyszłe lata dla naszej dyscypliny.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Radan  za wsparcie w organizacji turnieju.