Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących MIG

Celem Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG jest przede wszystkim propagowanie i organizacja różnych form rehabilitacji ruchowej osób z wadą słuchu, szczególnie dzieci i młodzieży.  Chęć  podnoszenie poziomu sportowego i etycznego członków stowarzyszenia ich integracja i rehabilitacja przez sport, jak również ustalanie kierunków rozwoju osób niesłyszących i organizacja imprez sportowych.

Środki pozyskane od darczyńców z tytułu 1 % podatku zostają przekazane na udział zespołu koszykarzy MIG Gliwice w Pucharze Europy Niesłyszących w koszykówce mężczyzn. W roku 2019 zawody odbyły się w Moskwie, a w bieżącym roku odbędą się prawdopodobnie w Salonikach. W roku 2019 już po raz drugi zajęliśmy w Pucharze wysokie 4 miejsce.

Cała działalność stowarzyszenia mieści się w działalności pożytku publicznego. Zrzeszamy niesłyszących z całego Śląska organizując dla nich zajęcia treningowe z koszykówki , siatkówki, curlingu, piłki nożnej i piłki halowej. Uczestniczymy w zawodach mistrzowskich i pucharowych organizowanych przez PZSN. Jesteśmy również często ich organizatorami. W roku 2019 zorganizowaliśmy 5 imprez rangi mistrzowskiej.