Turnieju Mistrzów Judo "Złoto Shoguna" 26.10.2014

W niedzielę 26 października odbyło się w Gliwicach wielkie święto Judo, Międzynarodowy Turniej Mistrzów „ZŁOTO SHOGUNA”.
Najlepsi zawodnicy z kraju i Europy  rywalizowali na matach Klubu Środowiskowy AZS Politechniki Śląskiej.

W finale wagi 75 kg turnieju mistrzów judo w Gliwicach Krzysztof Wiłkomirski pokonał przed czasem brązowego medalistę ubiegłorocznych mistrzostw świata Belga Dirka van Tichelta. Trzy tygodnie temu 34-letni Wiłkomirski zdobył złoty medal mistrzostw Polski w Katowicach. W niedzielę w Gliwicach wygrał wszystkie cztery walki, a za kilka dni wystąpi w prestiżowym Grand Slamie w Abu Zabi. W kategorii +75 kg śląskiego turnieju triumfował Belg Benjamin Harmegnies, pokonując w decydującym pojedynku Kacpra Larema. Organizator Fundacja Radan serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom.