XIV Amatorskie Mistrzostwa Gliwice w Tenisie 2013

Fundacja Radan, MZUK oraz Miasto Gliwice zapraszają  wszystkich miłośników gry w tenisa ziemnego na XIV Amatorskie Mistrzostwa Gliwice w Tenisie o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza, które rozpoczną sie w dniu 7 września 2013 r.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze wszystkich dni turniejowych na: www.facebook.com/Fundacja.Radan

Podumowanie turnieju:
22 września 2013 r – ostatni dzień XIV Amatorskich Mistrzostw Gliwic w tenisie ziemnym o puchar Prezydenta Miasta Gliwice. W niedzielę na kortach zostały rozegrane półfinały i  finały. Niektórzy nie schodzili praktycznie z kortu, gdyż dotarli do finałów w kilku kategoriach. Kategorią cieszącą się największą ilością startujących w turnieju był singiel panów open, w którym wzięło udział aż 44 zawodników. Finał rozegrał się w niedzielę, a zwycięzcą został Tomasz Cichy pokonując w finale Leszka Lemczaka 6:2, 6:0. Natomiast w  finale pań open zwyciężyła Patrycja Szmidt, II miejsce zajęła Małgorzata Kolanus. Jako pierwszy niedzielny mecz odbył się półfinał debla panów open, w którym po bardzo zaciętej walce wygrali Jakub Burdziński i Adam Bączkowski, pokonując Adama Marka i Wiesława Fajera. Zaraz po półfinale zwycięzcy rozegrali także finał w tej kategorii, w którym jednak polegli, oddając szale zwycięstwa Wojciechowi Winiarskiemu i Maciejowi Fraczkowi. Natomiast w finale mixta + 70 zwyciężyła para Adam Bączkowski i Martina Skoczowska, pokonując Dorotę Malanowicz i Dariusza Kardasa. Ostatnim meczem turnieju był finał kategorii mixt open, w którym naprzeciwko siebie stanęły dwie pary: Patrycja Szmidt i Jakub Burdziński oraz Małgorzata Kolanus i Maciej Frączek. Po wyrównanej grze ze strony obu par mecz zakończył się zwycięstwem Patrycji Szmidt i Jakuba Burdzińskiego.
Turniej cieszył się jak zwykle wysoką frekwencją. W  sumie uczestniczyło 165 osób w 32 kategoriach. W ciągu 2 tygodni tylko 2 dni były deszczowe, dlatego turniej udało się zakończyć w terminie, rozgrywając wszystkie zaplanowane mecze zarówno rano jak i do późnych godzin wieczornych. Turniej był też okazją do sprawdzenia się najmłodszych adeptów tenisa. W kategorii Mini Tenis wzięło udział aż 13 zawodników i zawodniczek poniżej 8 roku życia. Przez całe 2 tygodnie mogliśmy podziwiać piękno tenisa ziemnego i emocjonować się bardzo ciekawymi pojedynkami. Co roku poziom zawodów wzrasta, dostarczając nam wiele radości z uczestnictwa jak i z oglądania spotkań zarówno w  kategoriach singlowych jak i deblowych i mixtowych. Zakończenie turnieju miało miejsce o godzinie 16.00 dla wszystkich uczestników mistrzostw i  sympatyków tenisa. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród, pucharów i  dyplomów.

Wyniki poszczególnych kategorii dostępne na stronie: