XVII Amatorskie Mistrzostwa Gliwic w Tenisie

XVII Mistrzostwa Gliwic Amatorów były trwającym ponad 2 tygodnie świętem tenisistów. Na kortach przy ulicy Kosynierów rozegrano prawie 300 spotkań w 32 kategoriach. W gronie ponad 140 zawodników można było spotkać dzieci poniżej 8 lat jak również seniorów z kategorii 70+. Dużą popularnością cieszyły się gry podwójne. W ramach gier podwójnych i mieszanych rozegrano tyle samo kategorii, co w grze singlowej seniorów, po 12.

W planowym okresie trwania turnieju (10-24.09) rozegrano wszystkie mecze w kategoriach wiekowych. Ze względu na dużą liczbę spotkań i wyjazdy uczestników na Mistrzostwa Polski, kategorie OPEN Panów nie zostały zakończone, a pozostałe 5 spotkań przełożono na kolejny tydzień. Nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu oficjalnego zakończenia wraz z rozdaniem nagród dla uczestników pozostałych 30 kategorii. W tygodniu 26.09-2.01 rozegrano pozostałe mecze wyłaniając zwycięzców kategorii Singiel Panów OPEN oraz Debel Panów OPEN.

Mecze w kategoriach otwartych jak zwykle prezentowały najwyższy poziom i ściągały uczestników spoza Gliwic. Zapaleni tenisiści przyjeżdżali rozgrywać swoje spotkania z Tarnowskich Gór Pszczyny a nawet Opola.

Do grona zwycięzców XVII Amatorskich Gliwic w Tenisie, w kategoriach otwartych wpisały się następujące osoby:
Singiel Pań OPEN - Patrycja Szmidt
Singiel Panów OPEN - Mateusz Szmigiel
Debel Pań OPEN - Magdalena Kądzielewska i Aleksandra Schmidt
Debel Panów OPEN - Mateusz Szmigiel i Janusz Szmigiel
Mikst OPEN - Aleksandra Schmidt i Andrzej Kuś

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zapraszamy za rok.