News

ZŁOTO SHOGUNA Turniej Mistrzów Judo

VII Międzynarodowy Turniej Mistrzów Judo w kategorii OPEN o Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice
„ZŁOTO SHOGUNA”


Zawody zostały rozegrane w Gliwicach na matach Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w dniu 25.10.2015 r. Udział wzięło 14 zawodników, 11 najbardziej utytułowanych z Polski i 3 z zagranicy.
Mamy kolejny Turniej Mistrzów, wyjątkowy dzień w historii gliwickiego judo. Dotychczas wszystkie turnieje stały na bardzo wysokim poziomie technicznym, zakończyły się sukcesem tak organizacyjnym jak i sportowym, czego dowodem były pełne trybuny i przychylne reakcje z wielu stron a także to, że chętnych do wzięcia udziału było znacznie więcej niż zaplanowano w obu kategoriach wagowych. Również obecność tak szanownych gości jest tego potwierdzeniem: przedstawiciele Władz Miasta, Władz Uczelni i sponsorów oraz Prezesów Polskiego i Śląskiego Związku Judo. To epokowe wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu najwspanialszych zawodników – mistrzów tej wspaniałej dyscypliny jaką jest judo. Wspólnie z najznamienitszymi  gośćmi, najlepszymi sędziami i co najważniejsze z najwspanialszą publicznością , która potrafi docenić wysiłek naszych mistrzów. Warto podkreślić, że nie ma na świecie drugiego takiego Turnieju, w którym udział biorą tylko mistrzowie, zawodnicy kadr Narodowych, Olimpijskich, medaliści  Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Wyniki sportowe VII Turnieju Mistrzów
OPEN do 75 kg
Złoty medal            Damian Szwarnowiecki       Gwardia Wrocław
Srebrny medal        Krzysztof Wiłkomirski        UW Warszawa
Brązowy medal       Dmytro Solovey                  Ukraina
Brązowy medal       Mateusz Garbacz                Żak Kielce

OPEN +75 kg
Złoty medal            Kamil Niedziela          AZS Gliwice
Srebrny medal        Andryii Kolesnyk         Ukraina
Brązowy medal        Jakub Wójcik            AZS AWF Wrocław
Brązowy medal        Kamil Grabowski        Czarni Bytom

Bardzo cieszy wynik gliwickiego zawodnika. Po raz pierwszy w historii 7 lat turniej w kategorii duże OPEN wygrywa nasz utytułowany zawodnik. Brawa dla niego i jego trenera. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Władzom Miasta, Zarządowi Wspierania Ratownictwa Górskiego i Działalności Charytatywnej RADAN, Polskiemu Związkowi Judo, Dyrekcji Hotelu ROYAL – współorganizatorom Turnieju Mistrzów. Sędzia Główny Czesław Garncarz

Wróć