Nocny Bieg Dwóch Szczytów 15,22 lutego 2014 r.

W dniach 15 oraz 22 lutego 2014 r. pod Baranią Górą gościł Nocny Bieg Dwóch Szczytów zorganizowanym przez Polish Working Dog Foundation oraz Miasto Wisła. Był to cykl dwóch biegów nocnych na nietypowych dystansach Rysy 2499 oraz Mount Everest 8848m.
Biegi przeprowadzono przy całkowitym wyłączeniu oświetlenia ulicznego. Trasy biegu poprowadzono bezpiecznymi ścieżkami miasta Wisły, dzięki temu każdy z ponad 200 uczestników biegów mógł zdobyć w Wiśle swój szczyt, a nawet niektórym udało się zdobyć dwa szczyty w dwie noce!
Podczas biegu promowano aktywny wypoczynek, a także przekazanie 1% na rzecz psów ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprzez Fundację Radan - mówi Piotr Nowak, współorganizator imprezy.
Na starcie biegów oprócz wytrawnych biegaczy stawiły się także całe rodziny, młodzież przebywająca na zimowym wypoczynku, rodzice ze swoimi pociechami dając im pozytywne wzorce aktywności fizycznej. Każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę. Przygotowano bowiem wiele atrakcji dla uczestników. Po biegach rozegrano konkursy, w których można było wygrać cenne nagrody. W biegu nie mierzono czasu, ale wiadomo, że najlepszym udało się zdobyć Rysy w 8 min., a Mount Everest w 32 min - dodaje Piotr Nowak.
Zgromadzeni uczestnicy i kibice częstowani byli grochówką ufundowaną przez Fundację Radan i ciepłą herbatą z sokiem malinowym. Dodatkowo ogrzać się można było przy ognisku rozpalonym na rynku miasta.