Szkolenie zimowe GB GOPR Alpy

W dniach 12 - 18 marca 2016 r. Sekcja Operacyjna ŻYWIEC uczestniczyła w szkoleniu w narciarstwie wysokogórskim w Ortles masywie górskim we Włoszech, w pobliżu granicy ze Szwajcarią,  należący do pasma Alp Retyckich (Alpy Wschodnie) gdzie mieści się kilkanaście szczytów pow. 3500 m.
W szkoleniu uczestniczyło 9 ratowników oraz instruktor GB GOPR. Codziennie wyjścia prowadziło dwóch ratowników opracowując trasę wyjścia, zjazdu, punkty GPS, czas, miejsca  zagrożenia lawinowego, taktykę poruszania się po lodowcu.
W pierwszym dniu po wyjściu  aklimatyzacyjnym do Rifugio Pizzini 2706 m odbyło się szkolenie lawinowe - ratownictwo ze szczelin lodowcowych.
W następnych dniach wyjścia na Cima San Giacomo 3281 m, Passo Pasquale 3423m, Cima Branca 3097 m, Monte Cevedale 3769 m oraz Gran Zebru 3851 m.
Maksymalne dzienne przewyższenie 1700 m i taki sam zjazd w wspaniałym śniegu.
Dziękuje kolegom za wspaniałą atmosferę, koleżeńskość i wzajemną pomoc a Fundacji Radan za wsparcie organizacji szkolenia.

Z górskim pozdrowieniem Mieczysław Urbaczka
Kierownik SO Cieszyn Grupy Beskidzkiej GOPR

Fundacja Radan dziękuje za relację i piękne fotografie.