Wycieczka nagrodowa w Beskid Mały 2011

Fundacja Wspierania Ratownictwa Gorskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN z Gliwic przy wsparciu logistycznym Oddziału Uczelnianego PTTK w Gliwicach zorganizowała nagrodową wycieczkę dla uczestników turniejów wiedzy o górach i młodzieży zainteresowanej turystyką górską.
Udział wzięło 46 osób w tym 41 uczniów z gimnazjum nr 1, nr 3, nr 15 oraz liceów nr 1, nr 3, nr 5, nr 7, Filomata oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, 1 przewodnik beskidzki z OU PTTK, 4 nauczycielki z gliwickich gimnazjów i liceów. Program wycieczki objął zwiedzanie kamieniołomu w Chrobaczej Łące z odsłonięciami stanowisk geologicznych i stanowiskami rzadkich gatunków roślin, oglądanie niezwykłych ruin ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego w Kozubniku, wyjście piesze z Kozubnika na górę Żar, obiad w najwyżej położonej pizzerii w Beskidach, oglądanie zbiorników Kaskady Soły, wycieczkę pieszą z Żaru przez Kiczerę, Przysłop Cisowy, Kocierz (rezerwat "Szeroka") na Przełęcz Kocierską z widokami na pasma Beskidu Małego, Żywieckiego, Śląskiego i Pogórze Śląskie. Wycieczka trwała od godziny 8.00 do 21.00. Uczestnicy dzielnie się spisali i byli zadowoleni z możliwości aktywnego wypoczynku w górskiej scenerii Beskidu Małego.

Koszty wycieczki pokryła Fundacja RADAN.
Wycieczkę zorganizował i prowadził Radosław Truś.