News

Wycieczka nagrodowa w Beskid Śląski

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN z Gliwic i Oddział Uczelniany PTTK w Gliwicach zorganizowały nagrodową wycieczkę dla uczestników turniejów wiedzy o górach i młodzieży zainteresowanej turystyką górską.
Udział wzięło 49 osób w tym 44 uczniów z gimnazjum nr 1, nr 3, nr 15 z Gliwic, Gimnazjum w Toszku, oraz liceów nr 1, nr 5. Filomata i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unii Europejskiej z Gliwic oraz liceum nr 2 w Zabrzu, 2 przewodników beskidzkich z OU PTTK, 3 nauczycieli z gliwickich gimnazjów i liceów.
Program wycieczki objął zwiedzanie muzeum i skansenu w Wiśle, przejazd przez przełęcz Kubalonkę, wizytę w Trójwsi Beskidzkiej, wejście na najwyższy niezalesiony szczyt Beskidu Śląskiego - Ochodzitę - górę trzech dorzeczy, oglądanie wypasu owiec, przejście na Wierchczadeczkę do Muzeum Świerka i zwiedzanie wolierowej hodowli głuszca, przejście do Istebnej, obiad w najwyżej położonej pizzerni w Beskidzie Śląskim, wizytę u bacy w Koniakowie, degustację wyrobów owczarskich - serów i żętycy, przejazd widokową drogą koniakowską i powrót do domu.
Wycieczka trwała od godziny 7.00 do 20.00. Pogoda dopisała. Uczestnicy byli zadowoleni z możliwości aktywnego wypoczynku w górskiej scenerii Beskidu Śląskiego.
Koszty wycieczki pokryła Fundacja RADAN. Wycieczkę zorganizowali i prowadzili: Natalia Paszek i Radosław Truś.

Wróć